Wed, 27 May 2020چهارشنبه 7 خرداد 1399
 
كليپهاي صوتي و تصويري: 599
تعداد كل مقالات : 2523
تعداد كل بازديدها تاكنون : 6233042
 
 
 

پيامبر صلی الله علیه وسلم فرمود: (ولاتنفق امرأة شيئا من بيت زوجها، إلا بإذن زوجها، قيل و لا الطعام؟ قال : ذلک أفضل أموالنا) «زن نبايد از مال شوهرش مصرف کند، مگر اينکه شوهرش به او اجازه دهد، گفته شد حتي غذا؟ فرمود : آن بهترين اموالمان است».[صحیح ابن ماجه 1875]

******************

پيامبر صلی الله علیه وسلم فرمود: (فحقکم عليهن ألا يوطئن فرشکم من تکرهون، و لايأذن في بيوتکم لمن تکرهون) «حق شما بر زنانتان اين است که ناموستان را حفظ کنند و کسي را که دوست نداريد به خانه‌هايتان راه ندهند»

******************

پيامبر صلی الله علیه وسلم  فرمود : (خير النساء من تسرک إذا أبصرت، و تعطيک إذا أمرت، و تحفظ غيبتک في نفسها و مالک) «بهترين زنان زني است که وقتي به او نگاه مي‌کني، تو را خوشحال ووقتي که به او امر مي‌کني تو را اطاعت کند و در غياب تو حافظ خود و مال شما باشد». [صحیح ابن ماجه 3299].

******************

پيامبر صلی الله علیه وسلم مي‌فرمايد : (والمرأة راعية في بيت زوجها و مسئولة عن رعيتها) «وزن در خانه شوهرش نگهدار و در برابر زيردستانش مسئول است». متفق عليه : بخاری (893)، مسلم (1829).

******************

پيامبر صلی الله علیه وسلم  مي‌فرمايد : (إياکم و الدخول علي النساء، قيل يا رسول الله : أفرأيت الحمو – و هو قريب الزوج کأخيه و ابن أخيه و عمه و ابنعمه و نحوهم – قال : الحموالموت). «از داخل شدن بر زنان بپرهيزيد، گفته شد اي رسول خدا! نظرت درباره حمو (نزديکان شوهر مانند برادر و پسر برادر و عمو و پسر عمو و مانند آنها) چيست؟ فرمود : حمو مرگ است».متفق عليه : بخاری (5232)، مسلم (2172)

******************

پيامبر صلی الله علیه وسلم  مي‌فرمايد : (من أتي حائضا أو امرأة في دبرها، أو کاهنا فصدقه بما يقول فقد کفر بما أنزل علي محمد) «هر کس در زمان قاعدگي يا از غير محل نسل با همسرش آميزش کند يا نزد کاهني برود و آنچه را (کاهن) مي‌گويد تصديق کند، به آنچه بر محمد صلی الله علیه وسلم  نازل شده کافر شده است».ابن ماجه (639)

******************

مشاهده كل احاديث

 
 
 

اسلام - قرآن و تفسیر
نوار اسلام
سایت جامع فتاوای اهل سنت
مهتدین
عصر اسلام
دائرة المعارف شبکه اسلامی
اسلام تيوب
اخبار جهان اسلام
سایت بیداری
کتابخانه
پاسخ به شبهات دینی
اسلام هاوس

حکم معاینه بکارت قبل از عروسی

حکم معاینه بکارت قبل از عروسی

آيا معاينه دختر قبل از ازدواج براي آگاهي يافتن از سالم ماندن بکارتش از نظر شرعي جايز است؟

 

الحمدلله،

از آنجائيکه لازمه اينکار کشف عورت و نظر کردن به آنست، و از آنجائيکه حفظ عورت واجب است، و عورت زن در مقابل زنان ديگر عبارتست از : ناحيه ناف تا زانو، و حفظ اين ناحيه از بدن واجب است، و حتي والدين نيز حق نظر کردن به اين نواحي از بدن دختر خود را ندارند، بنابراين معاينه دختر براي آگاهي يافتن از سالم ماندن بکارت شرعا جايز نيست، مگر آنکه ضرورتي درکار باشد، مثلا قاضي شرع به جهت روشن شدن قضايا چنين حکم کند، و يا ضرورت ديگري که مقتضي آن باشد، در آنصورت بنا به ضرورت پزشک يا ماما يا پرستار زن مي تواند بدون مبالغه و زياده روي اقدام به بررسي آن کند، در غير اينصورت – يعني با نبود ضرورت – انجام آن جايز نيست، پس آنکساني که بدون هيچ ضرورت شرعي – و تنها به دليل تقليد از رسم و رسوم و عادت متداول - قبل از ازدواج سراغ پزشک يا ماما مي روند تا از وضعيت بکارت خويش آگاه شوند، شرعا مرتکب عملي حرام مي شوند، زيرا عورتي که شارع حکم به پوشاندن آن کرده را در معرض کشف و نظر قرار مي دهند.

و اگر فرض شود که دختري مرتکب زنا شده باشد، باز در چنين مواقعي مي بايست گناه خود را ستر (مخفي) کند، نه اينکه آنرا در معرض اطلاع ديگران قرار دهد، تا اقدام به افشاي گناه نکرده باشد و حال خويش را به الله متعال واگذار کند.

 

والله اعلم

وصلى الله على نبينا محمد وعلى اله وصحبه وسلم

سايت جامع فتاواي اهل سنت و جماعت

IslamPP.Com


بازگشت به ابتدا

بازگشت به نتايج قبل

 

ارسال مقاله به دوستان

چاپ مقاله

 

     

  معرفي سايت به دوستان  |   درباره ما   |  تماس با ما

All Rights Reserved For BlestFamily.com © 2010

كليه حقوق مادي و معنوي سايت محفوظ است.